HYDRALOOP RECENZE

Andy Barnham

Norwich VB

V roce 2007, kdy jsme rozšířili náš dům, jsme nainstalovali zásobní nádrž na dešťovou vodu o objemu 4 000 litrů. Voda byla použita k napájení pračky a pro splachování toalety ve snaze snížit naši spotřebu vody a účet za vodu.
V roce 2018, když jsme dokončovali poslední místnost v domě, bylo posledních pár let poměrně suchých a naše nádrž byla v nejsušších obdobích nejméně jednou za měsíc doplňována z vodovodní sítě. Rozhodli jsme se prozkoumat metody úpravy a opětného použití naší šedé vody. Většina systémů zahrnovala buď velké čistírny odpadních vod, nebo více kopání a použití chemikálií k ošetření vody. Hydraloop byl jediný nabízený systém, který byl navržen pro vnitřní vybavení domácnosti a byl dostatečně kompaktní, aby se vešel na toaletu v přízemí. Bonusem bylo také nepoužití chemikálií v procesu ošetření vody a minimální údržba.
Vybrali jsme si Hydraloop Xtra, protože měl přidané funkce. Zpracovává vedle sprchové / koupací vody většinu vody z pračky a je schopen poslat přebytečnou recyklovanou vodu do zahradní nádrže. V našem případě se přivádí do naší nádrže na dešťovou vodu. Ta potom slouží jako záloha, když se použije veškerá recyklovaná voda v Hydraloopu, místo použití vody z vodovodu.
„Náš Hydraloop byl nainstalován v listopadu 2018 a začal plně fungovat v prosinci a funguje dobře. Měli jsme se systémem několik úvodních problémů, většinu proto, že jsme se jej rozhodli nainstalovat sami a jde o systém tak nový, že nikdo z Velká Británie o něm neslyšel, natož aby jej někdy instaloval! Podpora, kterou jsme obdrželi od Arthura a jeho týmu Hydraloop, byla na špičkové úrovni, nejsou daleko od e-mailu a byli schopni sledovat on-line jakékoli pochybnosti spojené s připojením stroje”.

Líbí se mi, že stroj vypadá na místě dobře a mohu na první pohled říci, v jakém režimu je. Mobilní aplikace mi také dává tuto možnost na dálku a ukazuje mně nebo členům rodiny, kolik vody máme k dispozici a kolik se recyklovalo během týdne nebo měsíce. Myslím, že Hydraloop je skvělý inovativní produkt, patrně jediný zaměřený na domácí trh a skvělá investice do budoucnosti.

Petra Verboom, Bed & Breakfast DeBoomInn

Baambrugge, Nizozemsko

"Hydraloop používám již několik měsíců a k mé plné spokojenosti. O instalaci se dobře postaral Arthur s kolegou. Na začátku jsem si musela zvyknout na zvuky zařízení (bublající voda, když je v pohybu), ale nyní to není nepříjemné, ale známé.
Osobně považuji používání Hydraloop za přidanou hodnotu jak pro svůj domov, tak pro penzion. Při každodenním používání si nevšimnete rozdílu mezi Hydraloopem a normální vodou z vodovodu a jejím zásobováním. Aplikace mi umožňuje sledovat, kolik vody ušetřím denně / týdně / měsíčně. Návštěvníkům se také líbí, když jim systém ukážu a shledávají, že je v souladu se zásadou eko / úspory.
Použití Hydraloop je vhodné také pro shromažďování a opětovné použití vody z pračky. Nevšimla jsem si žádného rozdílu v konečném výsledku praní (skvrny / pachy) ve srovnání s předchozím u stejné pračky, kde jsem byla zvyklá pouze na praní vodou z vodovodu.
Také si myslím, že velikost Hydraloopu je úměrná; je jako velká lednička, a proto jej lze podle mého názoru použít v každé domácnosti. Jediná věc je, že potrubní síť v domě musí být přizpůsobena pro systém sekundární / šedé vody. Pro mě to bylo snadné, protože jsem provedla velkou renovaci svého domu / penzionu.
Doufám, že v budoucnu bude v nových budovách již připravena rozvodná síť šedé vody, takže pro více lidí bude snadná instalace systému Hydraloop. Velkým bonusem pro mě je uživatelská přívětivost.
Pokud jde o mě, mohu vřele doporučit nákup Hydraloopu, pokud chcete být uvědomělým spotřebitelem vody. “

Jan Willem Schoonen

Leeuwarden, Nizozemsko

„Od konce roku 2018 máme v našem domě nainstalován systém Hydraloop. Přátelé, kteří sem přicházejí, ho shledávají pěkně stylizovaným zařízením. Spolupráce se společností Hydraloop je příjemná a lidé jsou znalí. V průměru ušetříme zhruba 4 500 litrů vody za měsíc. Příležitostně je stroj zapnutý, a pak systém začne bublat a pumpovat, ale to trvá jen několik minut. Systém je dle našich zkušeností tichý. Spíme blízko, ale neobtěžuje nás to. Protože jsme chtěli žít v novém domě, neměli jsme žádnou skutečnou představu o naší očekávané spotřebě vody. Jak pěkné, že Hydraloop dokázal detekovat prosakující záchod! Plovákový ventil záchodu byl dvakrát zkontrolován a za čas poté vyměněn. Ale Hydraloop stále ukazoval, že existuje únik! Nemohl jsem uvěřit, že po všech těchto zásazích bude plovák stále problémem. Šel jsem se sám přesvědčit a plovákový ventil nebyl vůbec správně nastaven! Po správném nastavení Hydraloop po 10 minutách ukazoval, že únik je pryč. Kdybychom o tom nevěděli, mohli jsme vyplýtvat 10 000 litrů vody nebo více za rok, protože v té chvíli byla tímto netěsným plovákovým ventilem spotřebována všechna voda  z Hydraloop, a tedy alespoň 100 litrů za den. Moje manželka a já žijeme společně s našimi 3 malými dětmi a znovu využíváme průměrně 100 litrů vody denně na toalety a pračku. Voda nám připadá čistá a nemá zápach. Aplikace vám umožní velmi přesně sledovat kolik litrů jste ušetřili, což je trochu návykové. Pravidelně kontroluji, co jsme ušetřili, a doufám, že aplikace Hydraloop bude mít ještě více funkcí, takže budeme moci systém používat ještě lépe nebo zobrazit / uložit více informací o využití. Tímto způsobem byste jej mohli například připojit k domácímu automatizačnímu systému. Aplikace funguje perfektně jak na iPhone tak i Android. Pouze si před párováním přečtěte příručku. Pak Hydraloop udělá, co musí, bez potíží.
 Chcete ušetřit spoustu vody, chcete zlepšit svět kolem sebe nebo jen chcete zmenšit svou ekologickou stopu? Pořiďte si Hydraloop! “

Graham Radford

Kapské město,
Jižní Afrika

„První Hydraloop v Jižní Africe jsme měli nainstalován na konci roku 2018, během nejhoršího sucha v Kapském Městě za více než 100 let - ve skutečnosti jsme byli pár měsíců od toho, co se nazývalo„ den nula “- den, kdy by vyschly kohoutky.
Před instalací jsme si dávali naši 2minutovou sprchu stojící v „dětské vaničce“, abychom zachytili vodu, která byla poté použita ke splachování záchodů, což jsme dělali, jen když to bylo naprosto nezbytné. Je obrovská úleva nemuset už takto žít. Nyní máme tu výhodu, že víme, že voda ze sprchy a koupele je recyklována a upravována pro splachování záchodů a naplnění pračky. Je to snadné, protože od nás není třeba nic jiného než tu a tam kontrola aplikace, abychom se ujistili, že je dostatek recyklované vody. Ve skutečnosti není nutná žádná údržba.
 
Po tom, čím jsme prošli, můžeme systém velmi doporučit. Podle našeho názoru by měl být Hydraloop (nebo nějaký podobný systém) předpokladem pro každou novou stavbu v naší zemi a ve všech ostatních zemích světa, které jsou náchylné na nedostatek tohoto vzácného zdroje.
Buďte moudří !! “

Aty Steenstra & Luuk Jeeninga

Leeuwarden, Nizozemsko

„V roce 2017 jsme koupili náš nový dům vyrábějící energii s myšlenkou žít zde společně se svými dvěma syny od roku 2018. Bez plynu a připraveni na budoucnost! V kombinaci s koupí tohoto energeticky účinného domu jsme také dostali nabídku na Hydraloop systém, pomocí kterého jsme mohli vyčistit použitou sprchovou vodu a znovu ji použít pro splachování toalety a také pro pračku. Je pro nás velmi důležité, abychom pitnou vodu používali šetrně a vědomě. Skutečnost, že jsme byli v dubnu 2018 jedni z prvních uživatelů Hydraloopu nás neodradila. Hydraloop pracuje bez problémů a zajišťuje, abychom mohli každý den používat recyklovanou vodu. Jsme pyšní uživatelé Hydraloopu. ““

Ocenění nejsou na této stránce, ale lze je vidět v sekci „O nás“